Obchodní podmínky

Vážení zákazníci, s ohledem na vyhlášení nouzového stavu, v této kritické době nejsme schopni garantovat termíny dodání zboží. prosíme berte ohled na aktuální situaci v čr a ve světě, jelikož naši dodavatelé jsou z celého světa. Prosíme o maximální trpělivost s dodáním zásilek. INFO vám rádi podáme na info@nightdress.cz. Děkujeme 

Vážení zákazníci, v tuto chvíli máme zastavené objednávky s dodáním na Slovensko. Děkujeme za pochopení

Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu

NIGHTDRESS.CZ

 

 1. Úvodní ustanovení

 

 • Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě NIGHTDRESS.CZ. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti provozovatele internetového obchodu, prodávajícího a kupujícího (zákazníka).
 • Internetový obchod je provozován na webové stránce umístněné na internetové adrese NIGHTDRESS.CZ.
 • Provozovatelem internetového obchodu je Studio - Picasso s.r.o.,  Praha 9 - Letňany, Havířovská 427, PSČ 19900, IČ 27905594, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Praze pod sp. zn. C 125539.
 • Prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ prodávají zboží zahraniční subjekty. Provozovatel internetového obchodu pro prodávající zprostředkovává uzavírání kupních smluv se zákazníky, zastupuje prodávající při jejich uzavírání a obstarává pro prodávající některé další záležitosti v souvislosti s jejich plněním.
 • Provozovatel internetového obchodu je ze strany jednotlivých prodávajících oprávněn vyhlásit tyto obchodní podmínky tak, aby byly součástí kupních smluv uzavíraných prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ.
 • Tyto obchodní podmínky platí pro nákup uskutečňovaný spotřebiteli.
 • Prostřednictvím katalogu zboží, nacházejícího se na internetové adrese NIGHTDRESS.CZ, umožňuje provozovatel internetového obchodu zákazníkům činit návrhy (objednávky) na koupi tohoto zboží.
 • Ve věcech, ohledně nichž platí přípustnost volby práva, se kupní smlouvy uzavřené prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ řídí právem České republiky.
 • Komunikace mezi kupujícím a prodávajícím probíhá prostřednictvím provozovatele internetového obchodu. Preferovaným prostředkem komunikace je elektronická pošta. Kontaktní adresa provozovatele je info@nightdress.cz

 

 

 1. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

 

 • Vyplněním a odesláním objednávkového formuláře z webového rozhraní v internetovém obchodě činí zákazník závaznou objednávku vybraného zboží. Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Zákazník je povinen před odesláním objednávkového formuláře zkontrolovat všechny vyplněné údaje a všechny jím provedené volby možností tam, kde se nabízí variantní provedení či variantní jednání. Do okamžiku odeslání objednávkového formuláře může zákazník opravovat chyby a taktéž měnit obsah objednávky. Kupujícímu je umožněno seznámit se před odesláním objednávky s těmito všeobecnými obchodními podmínkami.
 • Objednávka je návrhem kupní smlouvy adresovaným alternativně subjektům, které prodávají zboží prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ .
 • Provozovatel internetového obchodu objednávku předá subjektům, které prodávají prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ zboží. Toho ze subjektů, který jako první pověří provozovatele akceptací objednávky, zastupuje následně provozovatel internetového obchodu při uzavření kupní smlouvy se zákazníkem jako prodávajícího.    
 • Provozovatel internetového obchodu potvrdí kupujícímu obdržení objednávky a jménem prodávajícího její přijetí, a to elektronickou poštou na adresu nebo sms zprávou, kterou kupující uvedl v objednávce.
 • Spolu s potvrzením obdržení objednávky je zákazníkovi zaslána rekapitulace jeho objednávky. Potvrzením obdržení objednávky se rozumí potvrzení jejího převzetí provozovatelem internetového obchodu k dalšímu zpracování.
 • Potvrzením přijetí (akceptace) zákazníkovy objednávky je uzavřena kupní smlouva mezi zákazníkem a prodávajícím.
 • Smlouva se uzavírá v českém jazyce.
 • Smlouva sestává z objednávky, potvrzení jejího přijetí a její součástí jsou tyto všeobecné obchodní podmínky. Znění všech uvedených součástí smlouvy je zpřístupněno zákazníkovi tak, že je buď zákazníkovi zasláno (viz odst. 2.4) anebo je zákazníkovi umožněno jeho stažení či vytištění (všeobecné obchodní podmínky umístěné na internetové adrese NIGHTDRESS.CZ).
 • Smlouva je archivována provozovatelem internetového obchodu v elektronické podobě a není s výjimkou prodávajícího přístupná třetím osobám.
 • V případě, že provozovatel internetového obchodu sdělí kupujícímu odmítnutí objednávky, a to elektronickou poštou na adresu, kterou kupující uvedl v objednávce, objednávka pozbývá závaznosti, aniž dojde k uzavření kupní smlouvy. Provozovatel internetového obchodu je oprávněn odmítnout objednávku zejména z důvodu vyčerpání zásob zboží a jeho dlouhodobé nedostupnosti. Provozovatel internetového obchodu je oprávněn objednávku odmítnout rovněž z důvodu, že zákazník v průběhu období jednoho roku bezprostředně předcházejícího jeho aktuální objednávce (tj. okamžiku jejího doručení provozovateli) opakovaně, tj. alespoň ve dvou případech, bezdůvodně anebo neoprávněně odmítl převzít doručované zboží zakoupené prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ.    
 • Zákazník se může za účelem objednávání zboží stát tzv. registrovaným zákazníkem. Pravidla registrace jsou podrobně specifikována na internetové adrese NIGHTDRESS.CZ ve zvláštní rubrice. Tato pravidla jsou součástí těchto obchodních podmínek.
 • Fotografie uvedené na stránkách obchodu jsou ilustrativní, není-li uvedeno jinak.
 • Nabízené zboží je z materiálu: polyester, bavlna, není-li uvedeno jinak.
 • Informace k materiálu

  Přehled nejčastěji používaných materiálů

  Akryl – Acryl

  Umělé vlákno, texturou jako vlna, s kterou se často mísí. Používá se jako náhrada vlněných výrobků. Akryl je pružný a měkký, s nižším sklonem k žmolkování. Pevnost má sice nižší než jiná sytetická vlákna, zato výborně odolává vlivům světla, povětrnosti a organismů. Výrobky z něj jsou pevné, nesráží se a snadno se perou.

  Bavlna - Cotton

  Vlákna bavlny se získávají z keře bavlníku. Tento přírodní materiál si díky svým vlastnostem uchovává významné postavení v textilní výrobě. Bavlna se vyznačuje příjemným omakem, pevností, saje vlhkost. Bavlněné textilie lze prát i žehlit při vysokých teplotách. Přirozenou vlastností bavlny a její hlavní nevýhodou je mačkavost.

  Elastan – Elasthane

  Syntetické vlákno na bázi polyuretanu o vysoké elastičnosti. Po natažení na několika násobek svojí délky se elastan navrátí do původní délky a tvaru. Textilie s příměsí elastanu obepínají tělo, aniž by bránily pohybu. Používají se pro výrobu pružného sportovního oblečení, spodního prádla, plavek. Podíl pouhých několika jednotek procent elastanu výrazně zlepší užitné vlastnosti textilie. Další známé obchodní názvy elastanu jsou Spandex a Lycra.

  Lycra – Lycra

  Jedná se o obchodní název elastanu. Viz Elastan.

  Nylon – Nylon

  Jedná se o obchodní název syntetické textilie, kterou z dřívějších dob známe pod názvem Silon.

  Vlna – Wool

  Přírodní vlákno získané spřádáním ze srsti ovcí. Vlna se takřka nemačká, ale není příliš pevná. Vlna je dobrý izolant – jak před zimou, tak před teplem.

  Kašmír – Cashmere (wool)

  Jemná a lehká látka podobná ovčí vlně. Pro příjemný omak a vynikající tepelnou izolaci se kašmír používá na svetry,šály a rukavice.

  Polyamid – Polyamide

  Syntetické vlákno původem z ropy (jako většina syntetických vláken). Polyamidové vlákno se vyznačuje samými superlativy – vysoká pevnost, odolnost, pružnost, snadné udržování. Nejpoužívanější pro výrobu dámských punčoch, plavek a sportovních oděvů. Velmi nepatrně přijímá vlhkost. Známé je pod obchodním názvem Nylon a Perlon.

  Polyester – PES

  Syntetické vlákno, které odsunulo bavlnu na druhé místo v textilní spotřebě. Základní surovinou pro výrobu je ropa. Polyesterové tkaniny nesají vlhkost a jsou stálé na světle. Vzhled je podobný hedvábí. Oděvy z polyesteru málo navlhají a rychle schnou. Polyester se často mísí s vlákny přírodními, aby tkaniny byly méně mačkavé, trvanlivější, pevnější a lehčí.Polyesterové textilie lze prát do teploty 30°C a žehlit do teploty 150°C.Dutá polyesterová vlákna nahradí peří pro svoji termoregulační vlastnosti, navíc se dají prát. Naleznete je pod obchodním názvem Coolmax.

  Polypropylen – Polypropylene

  Syntetické vlákno o velmi dobré pevnosti, které nenavlhá, na omak podobné ovčí vlně. Polypropylen velmi dobře odvádí vlhkost dále do druhé vrstvy oblečení, odkud se vypařuje, což je obzvlášť příjemné u spodního prádla a také dětských plen pro pocit sucha. Z umělých vláken je k lidské kůži nejpříjemnější.

  Viskóza – Viscose

  Získá se regenerací celulózy, což je přírodní polymer. Jedná se o přírodní vlákno získané náročnou průmyslovou výrobou. Viskózové textilie mají vysokou pevnost, savost a nemačkají se. Výrobky z viskózy jsou lesklé a příjemné na omak. Pro výrobu spodního prádla se viskóza mísí s bavlnou. Jemné viskózové vlákno naleznete pod obchodním názvem Modal.

 

 

 1. Obsah kupní smlouvy

 

 • Předmětem plnění dle uzavřené kupní smlouvy je dodání zboží, specifikovaného v objednávce kupujícího přijaté (akceptované) prodávajícím prostřednictvím provozovatele internetového obchodu, v množství a za cenu, které jsou určeny stejným způsobem.
 • Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři. Dodání zboží se provádí pouze na místa nacházející se v České republice.
 • Zboží je na místo dodání odesíláno ze zahraničí.
 • Způsob doručení zboží volí kupující při vyplňování objednávkového formuláře.
 • Způsob placení kupní ceny volí kupující při vyplňování objednávkového formuláře. Cena se platí v korunách českých.
 • Platí-li kupující vedle kupní ceny zboží též dopravné (poštovné), hradí se všechny platby najednou.
 • Je-li prodej zboží zdanitelným plněním a podléhá dani z přidané hodnoty, zahrnuje kupní cena zboží výši této daně.
 • Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, jeho převzetím.
 • Kupující je povinen při převzetí zásilky se zbožím stav zásilky překontrolovat. V případě, že je doručovaná zásilka poškozena, sepíše o tom kupující s přepravcem zápis.
 • Pravidla zpracování osobních údajů a pravidla jejich ochrany jsou podrobně specifikována na internetové adrese NIGHTDRESS.CZ v rubrice nazvané Podmínky ochrany osobních údajů.
 • Kupující má právo od kupní smlouvy uzavřené prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ odstoupit. Toto poučení je součástí těchto obchodních podmínek. Poučení upravuje podmínky, lhůtu a postup pro uplatnění práva na odstoupení od kupní smlouvy.
 • Práva zákazníka z vadného plnění a pravidla pro jejich uplatnění jsou součástí těchto obchodních podmínek.

 

 1. Cena zboží, způsob platby, doručování zboží

 

 • Informace o zboží a ceně uváděné jsou závazné s výjimkou zjevné chyby. Ceny jsou prezentovány včetně všech daní (např. DPH) a poplatků, včetně nákladů na doručení zboží.
 • Způsoby platby:
  • bankovním převodem na účet Provozovatele 279055948/2010

 

 

Doručování zboží

 • Dodavatel dodá zboží kupujícímu obvykle v době uvedené 15 - 25 dnů od přijetí platby. Termíny dodání uvedené u zboží jsou orientační.
 • Nejzazší termín plnění dle ust. § 5 odst. 2 písm. b) zák. č. 634/1992 Sb. činí 25 dnů. V rámci programu Garance spokojenosti mohou zákazníci zažádat o znovuzaslání zboží nebo vrácení peněz v případě, kdy není zásilka doručena do 25 dnů. Dodací lhůta začíná běžet zaplacením objednávky.
 • Kupující je povinen zboží převzít. Kupujícímu se doporučuje, aby si zboží při převzetí co nejdříve překontroloval. Pokud je v objednávce více zboží, zboží je zasláno ve více zásilkách.
 • Prostřednictvím internetového obchodu NIGHTDRESS.CZ prodávají zboží zahraniční subjekty (Čína, Polsko, Turecko, USA)

Obchodní registrační číslo (PK): 440106001851671
Guangzhou Qianrou Electronic Commerce Co., Ltd.
Room 702, No. 52 Huihua Street, Tongde Street, Baiyun District, Guangzhou, China

Obchodní registrační číslo (PK): 441300000385298
Huizhou Xuanxiu Trading Co., Ltd.
Room 2501, Unit 1, Building 10, Longguang Tianyue Longting, No.198 Zhongxing North Road, Dayou Bay , Huizhou, China

Pengyihuai, No.82 rujia longshe cun, kuangyan town, cixi city, ningbo city, zhejiang province, China, 31533

 • Cena a způsob doručení:
  • Česká Pošta – Obyčejná zásilka - POŠTOVNÉ ZDARMA
  • Zásilkovna CZ
  • Firemní rozvoz
 • České návody nejsou součástí balení.
 • České návody nejsou standardně dodávány s výrobky, neboť Dodavatel sídlí v Číně
 • Kupující může obdržet dopis od celní správy ohledně výzvy k zaplacení celního poplatku a převzetí zásilky. Zákazník je oprávněn v tomto případě zásilku odmítnout. V tomto případě je povinen o této skutečnosti informovat zákaznický servis, přičemž přiloží i kopii obdrženého dopisu. Na základě této informace a potřebných dokumentů bude situace s celním úřadem vyřešena ve prospěch zákazníka a budou mu do 14 dnů od vyřízení celnice peníze refundovány v plné výši.
  Rozhodne-li se zákazník zásilku vyzvednout, má nárok na základě zaslaného potvrzení o zaplacení cla na proplacení veškerých celních nákladů. 

 

 1. Zrušení objednávky/odstoupení od smlouvy

 

 • Zákazník má možnost zrušit objednávku prostřednictvím zákaznického servisu do doby, než s jejím vyřizováním vzniknou náklady. O této době bude individuálně informován, jedná se o email o vyřízení objednávky. Poté již běží dodací lhůta.
 • Pro odstoupení od smlouvy z důvodu vrácení zboží, se doporučuje, aby zákazník kontaktoval zákaznický servis, pro komfortní a efektivnější vyřízení.  Zákazník má právo odstoupit od kupní smlouvy v zákonné lhůtě 14 dnů, po odstoupení od smlouvy začíná běžet 14 denní lhůta pro vrácení zboží. Zákazník odesílá vrácené zboží na adresu Provozovatele na vlastní náklady.
 • V takovém případě jsou mu zaslány peněžní prostředky na číslo účtu, ze kterého byly uhrazeny, případně na jiný účet, pokud informace o něm poskytl. 
 • Vzorový formulář k odstoupení od smlouvy bez uvedení důvodu dle přílohy nařízení vlády č. 363/2013 Sb., je k dispozici níže.

 

Vzor oznámení o odstoupení od smlouvy

 Oznámení o odstoupení od smlouvy

 

ADRESÁT (zde Spotřebitel vloží jméno a příjmení/obchodní firmu, adresu sídla a případně faxové číslo a e-mailovou adresu podnikatele):

OZNAMUJI/OZNAMUJEME (*), ŽE TÍMTO ODSTUPUJI/ODSTUPUJEME (*) OD:

smlouvy o nákupu zboží (uveďte popis zboží)

................................................................................................................................................(*)

smlouvy o poskytnutí služeb (uveďte popis služeb)

................................................................................................................................................(*)

DATUM OBJEDNÁNÍ (*)/DATUM OBDRŽENÍ (*)

JMÉNO A PŘÍJMENÍ SPOTŘEBITELE/SPOTŘEBITELŮ:

............................................................................................

ADRESA SPOTŘEBITELE/SPOTŘEBITELŮ:

PODPIS SPOTŘEBITELE/SPOTŘEBITELŮ

(pouze pokud je tento formulář zasílán v listinné podobě)

DATUM

(*) Nehodící se škrtněte nebo údaje doplňte.

 

 

 1. Práva a povinnosti z vadného plnění

 

 • Tato část obchodních podmínek upravující práva a povinností účastníků z vadného plnění a postupu při uplatnění reklamací, upravuje některá práva a povinnosti rozdílně pro kupující, kteří vystupují ve vztazích s prodávajícím jako kupující spotřebitelé (dále jen „kupující spotřebitel“). Pokud tato část obchodních podmínek upravuje práva a povinnosti společně a shodně pro kupujícího spotřebitele i kupujícího podnikatele jsou kupující podnikatel i kupující spotřebitel shodně označováni jako „kupující“.
 • Učiní tak elektronicky buď prostřednictvím online formuláře https://www.nightdress.cz/napiste-nam/nebo kontaktováním zákaznického servisu
 • Poskytovatel odpovídá Spotřebiteli za vady vzniklé po převzetí zboží v 24 měsíční záruční době
 • V této lhůtě může kupující uplatnit reklamaci a podle své volby požadovat u vady, která znamená podstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou):
  • přiměřenou slevu z kupní ceny; nebo
  • vrácení kupní ceny na základě odstoupení od smlouvy.
 • Podstatné je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala.
 • Poskytovatel neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení nebo nedodržení návodu k použití.
 • Dodavatel ani Provozovatel nenesou odpovědnost za škodu způsobenou nesprávnou manipulací se zbožím.

 

 1. Vyřízení reklamace

 

 • Kupující je povinen uplatnit reklamaci u Provozovatele nebo osoby určené k opravě bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Učiní tak elektronicky buď prostřednictvím online formuláře https://www.nightdress.cz/napiste-nam/nebo kontaktováním zákaznického servisu. Měl by uvést své kontaktní údaje, popis závady a požadavek na způsob vyřízení reklamace.
 • Nezvolí-li kupující své právo z podstatného porušení smlouvy včas, má práva jako při nepodstatném porušení smlouvy.
 • Lhůta pro vyřízení reklamace běží od předání/doručení zboží Provozovateli nebo do místa určeného k opravě.Zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, mělo by být čisté a kompletní.
 • Provozovatel je povinen bez zbytečného odkladu rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí. Reklamaci, včetně odstranění vady, Provozovatel vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím písemně nedohodnou na delší lhůtě.
 • Zakoupené spodní prádlo a produkty související s osobní hygienou není možné vrátit ani reklamovat z hygienických důvodů.
 • Záruční doba se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, uplatní se odpovědnost Dodavatele, jako by šlo o koupi nového zboží nebo jeho části.
 • V případě vrácení peněz je Kupující povinen poskytnout číslo účtu či IBAN, formou složenky není možné peníze vrátit. Zkontrolujte si pečlivě číslo účtu, po odeslání částky na případnou změnu účtu nebude brán zřetel.
 • Za vadu zboží nelze považovat změnu (vlastnosti) zboží, která se vyskytla v průběhu reklamační lhůty v důsledku jeho opotřebení
  způsobeného obvyklým užíváním, vlivem nesprávného užívání zboží či jeho nedostatečné či nevhodné údržby, v důsledku přirozených
  změn materiálů, z nichž je zboží vyrobeno, v důsledku jakéhokoliv poškození uživatelem či třetí osobou nebo jiného nesprávného zásahu.
 • Jakostí při převzetí se rozumí, že v době, kdy kupující věc převzal, má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu věci a na základě reklamy jimi prováděné. Jakostí při převzetí se též rozumí, že se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá; dále, že věc je v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

 

 1. Závěrečná ustanovení

 

 • V případě že dojde mezi prodávajícím, příp. provozovatelem internetového obchodu a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, Email: adr@coi.cz, Web: coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
 • Tyto obchodní podmínky jsou účinné ode dne 1.1.2019
 • Provozovatel internetového obchodu je oprávněn tyto obchodní podmínky jednostranně měnit. Nové znění obchodních podmínek nemá zpětnou účinnost.
 • Tyto obchodní podmínky platí, dokud nedojde k jejich zrušení, anebo dokud nenabydou účinnosti obchodní podmínky, kterými budou nahrazeny.

 

 1. Řešení sporů

 

 • Vzájemné spory mezi Provozovatelem a kupujícím řeší obecné soudy.
 • Provozovatel se zavazuje usilovat přednostně o mimosoudní řešení sporů s kupujícím, pokud je kupující neodmítne.